Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Beszámoló és Eredmények 2018.

A közös rendezésű 8. Esztergomi Futóhétvége keretében szombaton a  18. Hídfutásra, majd vasárnap a 8. Esztergom Félmaratonra került sor.

Mindkét verseny történetében először fordult elő, hogy a helyek már az előnevezés során elkeltek, így helyszíni nevezésre nem volt lehetőség. Az online nevezők a szombati napon a rajtszámokat a TSZC Balassa Bálint Gazdasági Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájában lehetett átvenni.

Gyönyörű futóidőben indult el szombaton 13 órakor az esztergomi Bazilika elől a Hídfutás közel háromezer fős mezőnye a 3.7 km-es távra, mely a szlovákiai Párkányban lévő Vadas Strandfürdőig tartott.  A célba szintidőn belül 2709 fő ért be. Az idén a nők nyerték a nemek közötti versenyt 1302 – 1408-raJ, tehát a célba százzal több futónő ért be!

Az egyedi érmek és a pólók átvétele után az erre az alkalomra feltöltött medencében is fürdőzhettek a résztvevők.

Az abszolút első helyet idén is Beták Bence nyerte, míg a nők között Szatmári Adrienn volt az első.

A Kiss Ferenc emlékdíjat (az a futó, aki a leghamarabb éri el a magyar-szlovák határt) az idén is Beták Bence nyerte el.

A vasárnapi félmaratonon lehetőség volt a távot párban is teljesíteni, és mivel a táv kétkörös, így sokan választhatták egy kör teljesítését is. Az útvonal adottságai miatt minden számban létszámlimit volt: a helyek már két héttel a versenyt megelőzően elfogytak. 165 fő nevezett 10,5 km-re, 300 fő vállalta a félmaraton teljesítését, és 50 váltó indult el 11 órakor Esztergom főteréről. Minden résztvevő rajtcsomagjába egy különleges póló és a szponzorok ajándékai kerültek, amelyeket az esztergomi TSZC Bottyán János Szakgimnáziumában lehetett átvenni, a befutáskor pedig mindenki egyedi fém érmet kapott, mely elnyerte futók tetszését.

A verseny után - további támogatóink jóvoltából - tésztaparti is volt, majd az eredményhirdetés következett. A félmaratoni távon korosztályos díjazás volt, míg a váltók és a 10,5 km-t teljesítőknél az első három női/férfi helyezett kapott oklevelet és ajándékot.

Nagy örömünkre a félmaraton rajtját megelőző ovis futáson már több mint 150 aprótalpú teljesítette a számukra kijelölt 300 méteres távot a főtéren. Befutáskor mindannyian érmet kaptak, valamint üdítőt és müzliszeleteket is osztottunk nekik.

A helyszínen hallott pozitív vélemények alapján úgy tűnik, idén sem dolgoztunk hiába. :)

Köszönjük a szervezést az Esztergomi Futóművek Csapatának, az Esztergom Város Diáksportjáért Egyesületnek, valamint az esztergomi Dobó Katalin gimnázium önkénteseinek.

Az útvonalbiztosításért köszönet az esztergomi és párkányi rendőrségnek és a polgárőrségnek.